The logo of the website. Click here to go to the startpage of the website.
 ОШ "Вук Караџић" Врање
 Nalazite se na: Aktivnosti, projekti... -> Projekti i izložbe |

***********************

Пројекат "Мрежa Ученичких парламената":

Чланови формиране Мреже Ученичких парламената основних школа у Врању, коју чине и ученици наше школе у оквиру Пројекта, осмислили су и реализовали online часопис.

Представљамо вам Магазин о положају деце у Врању који је настао у оквиру прве акције у заједници, на пројекту "Мрежа Ученичких парламената" који реализује УГ „Nexus-Врање“ у сарадњи са седам основних школа у Врању.  У штампаној форми Магазин ће бити доступан у школској библиотеци.

Онлине Магазин о положају деце у Врању можете погледати на линку ->

Пропоратни текст можете прочитати -> овде

***********************

Пројекат "Образовање за права детета":

1. УПИТНИК ЗА УЧЕНИКЕ - ЕВАЛУАЦИЈА РАДА НАСТАВНИКА У ОБЛАСТИ ПАРТИЦИПАЦИЈЕ-> ОВДЕ

2. ПРОЦЕДУРA УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА ЗА ИЗБОР УЏБЕНИКА -> ОВДЕ

*************************

Информисањем путем интерактивног постера у нашој школи

- Штитимо децу од дигиталног насиља -

Ученички парламент ОШ „Вук Караџић“ у Врању је уз подршку својих наставница Олге Стошић и Јелене Здравковић креирао интерактивни постер „Дигитално насиље је...“

Наставница Олга Стошић координаторка тима Образовање за права детета у школи, каже: „Колегиница и ја смо увиделе потребу и дошле на идеју да инерактивним постером информишемо ученике школе па и шире заједнице о опасностима од све присутнијег дигиталног насиља. Знале смо одмах да за то имамо и ресурсе јер деца из Ученичког парламента наше школе имају знања о правима детета и делују у циљу њихове заштите а имају и техничке услове за реализацију. Заједно смо договорили да поред превентивног деловања наш постер треба да садржи и информације за интервентно реаговање у случају насиља. Одушевљени смо нашим постером који ћемо окачити на сајт школе“

Интерактивни постер „Дигитално насиље је...“ https://www.thinglink.com/scene/1419730557440360449 урађен у апликацији thinglink.com која пружа видљиве и читљиве поруке.

„Деца ће лако прочитати поруку коју овакав вид комуникације нуди. Заинтересовани кликом на тагованој тачки из знатижеље откривају како препознати дигитално насиље, како се заштитити и коме се обратити за помоћ“ поручују из парламента.

Пројекат Образовање за права детета у Врању реализује УГ „NEXUS-Врање“ са шест основних школа у Пчињском округу уз подршку Ужичкогцентразаправадетета и Песталоцидечјефондације.

*********************

Филм "Слатке приче одељења 8/3" аутора Саре Поповић ученице 8/3  о слатком животу у школи.

Филм "Жубор вода" поводом Дана школе новембра 2020. у режији ученице Саре Поповић.

Филм о нашој школи поводом Дана школе 08.11.2020. -> клик овде

*********************

Кувар ученика наше школе, настао током on line акције маја и јуна 2020. -> клик овде

*********************

Пројекат "Образовање за права детета":

Водич за одељењске старешине и вршњачке медијаторе -> клик овде

Правилник о информисању ученика и водич за одељењске старешине и едукаторе -> клик овде

Израђен је и постваљен документ "Унутрашња мрежа заштите деце од насиља"

Направљен је филм "Деца уче своја права"
Филм је настао као део акције УП ОШ "Ј.Ј. Змај" у Врању. У њему су присутни сви механизми спољашње и унутрашње заштите права детета.

**********************

Васкршња изложба ученика Верске наставе другог, четвртог, петог, шестог и седмог разреда -> овде

poslednja izmena: 14-05-2021